Aktualności

Publikujemy wersję elektroniczną najnowszego numeru „Lubelskiego Głosu Lasu”, magazynu pracowników RDLP w Lublinie.

Wydarzenia

Już 26 lutego w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie" leśnicy-miłośnicy szachów będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w XXIV Szachowych Mistrzostwach Polski Leśników.

Zagrożenie pożarowe

Ludzie odpowiadają za ponad 90% pożarów lasu. Największe zagrożenie pożarowe lasu występuje w okresie wczesnej wiosny i lata.

Monitoring gospodarki leśnej

Zgodnie z „Krajowym Standardem Gospodarki Leśnej FSC w Polsce" Nadleśnictwo Janów Lubelski jest zobowiązane do prowadzenia monitorowania stosownie do zakresu i intensywności gospodarki leśnej. Monitoring ma na celu dokonanie oceny stanu lasu, ilości pozyskiwanych produktów leśnych, kontroli pochodzenia produktu, działań gospodarczych oraz ich wpływu społecznego i środowiskowego.

RODO

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „RODO”, Nadleśnictwo Janów Lubelski pragnie wyjaśnić podstawowe kwestie RODO.