Aktualności

Nadleśnictwo Janów Lubelski informuje, że w dniach 12-30 maja 2017 r. (w zależności od warunków pogodowych) planuje się przeprowadzenie chemicznego, agrolotniczego i naziemnego zabiegu ratowniczego w drzewostanach o powierzchni 292,21 ha (184,30 ha - zabieg agrolotniczy, 107,91 ha zabieg naziemny). Ma on na celu ograniczenie liczebności populacji osnui gwiaździstej (Acantholyda posticalis).

Wydarzenia

Już 26 lutego w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie" leśnicy-miłośnicy szachów będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w XXIV Szachowych Mistrzostwach Polski Leśników.

Zagrożenie pożarowe

Ludzie odpowiadają za ponad 90% pożarów lasu. Największe zagrożenie pożarowe lasu występuje w okresie wczesnej wiosny i lata.

Monitoring gospodarki leśnej

Zgodnie z „Krajowym Standardem Gospodarki Leśnej FSC w Polsce" Nadleśnictwo Janów Lubelski jest zobowiązane do prowadzenia monitorowania stosownie do zakresu i intensywności gospodarki leśnej. Monitoring ma na celu dokonanie oceny stanu lasu, ilości pozyskiwanych produktów leśnych, kontroli pochodzenia produktu, działań gospodarczych oraz ich wpływu społecznego i środowiskowego.