Lista aktualności Lista aktualności

„Z Łosiem przez las” –tajniki leśnej edukacji – audycja z 22 czerwca

W kolejnej audycji, emitowanej na antenie Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia „Radio dla Ciebie”, przybliżamy słuchaczom tajniki edukacji ekologicznej prowadzonej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie”.

Przybywają tu rzesze uczniów w różnych części Polski na tzw. „zieloną szkołę”, by poznać życie lasu. Tym razem spotkaliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Zielone wraz z opiekunką Małgorzatą Zawiszą, którzy Lasy Janowskie odwiedzają już po raz kolejny.  Natomiast  Joanna Jaworska Nizioł, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 211 w Warszawie wyjaśnia, dlaczego od 15 lat przywozi młodzież do OEE
i do Lasów Janowskich. W tym roku przyjechała z nią 70 –osobowa grupa młodych ludzi, którzy przez tydzień będą brać udział w zajęciach „zielonej szkoły”.

Usłyszmy także ciekawostkę – niebawem w Lasach Janowskich pojawi się 8 –osobowa żubrza rodzina!  Skąd pomysł na introdukcję żubra? W jakich warunkach przyjdzie im żyć w tutejszych lasach? Czy poradzą sobie bez pomocy człowieka?

O tym, jak też o innych ciekawostkach – nie tylko przyrodniczych – opowiadają: Henryk Rążewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Janów Lubelski i Andrzej Wediuk, specjalista ds. Leśnego Kompleksu Promocyjnego.

Zapraszamy!

Link do audycji:

http://www.rdc.pl/podcast/z-losiem-przez-las-nadlesnictwo-janow-lubelski-cz-4/